13 dec 2019 | Expertise, Ondernemingsrecht

Wat moet de werknemer terugbetalen als de werkgever te veel heeft gestort?

Recente vacatures

Advocaat
Burgerlijk recht Gerechtelijk recht Ondernemingsrecht Verzekeringsrecht
0 - 3 jaar
Oost-Vlaanderen
Advocaat
Burgerlijk recht Gerechtelijk recht Ondernemingsrecht Verzekeringsrecht
0 - 3 jaar
Antwerpen Brussel
Legal Counsel
Verzekeringsrecht
3 - 7 jaar
Brussel
Uitgever
3 - 7 jaar
Antwerpen

Aankomende events

Opgelet: dit artikel werd gepubliceerd op 13/12/2019 en kan daardoor verouderde informatie bevatten.

Af en toe ontvangt een werknemer meer loon dan waar hij of zij recht op heeft. Dit kan een eenvoudige vergissing zijn, maar kan betwisting opleveren als men het nadien wil rechtzetten.

Indien de werkgever te veel of ten onrechte loon betaalde, is er sprake van een onverschuldigde betaling. Welk bedrag kan de werkgever terugvorderen van de betrokken werknemer: het bruto- of nettobedrag?

Met een arrest van 16 september 2019 deed het Hof van Cassatie uitspraak over deze kwestie.

Het Hof van Cassatie verwijst naar de toepasselijke fiscale en sociaalzekerheidsrechtelijke wetsbepalingen. Het Hof verwijst o.m. naar artikel 26 van de RSZ-wet, nl. de werkgever kan het bedrag van de RSZ-bijdrage van de werknemer die hij niet tijdig heeft ingehouden, niet op de werknemer verhalen.

Het Hof van Cassatie beslist als volgt:

  • De werknemer moet het te veel ontvangen nettoloon terugbetalen.
  • Ook de ingehouden bedrijfsvoorheffing moet de werknemer terugbetalen aan de werkgever, aangezien het een voorschot is op zijn of haar belastingen.
  • De ingehouden werknemersbijdragen van 13,07 % moet de werknemer niet terugbetalen. Deze bijdragen moet de werkgever dan maar zelf terugvorderen van de RSZ.

Pierrick De Deken

Stappers advocaten

Recente vacatures

Advocaat
Burgerlijk recht Gerechtelijk recht Ondernemingsrecht Verzekeringsrecht
0 - 3 jaar
Oost-Vlaanderen
Advocaat
Burgerlijk recht Gerechtelijk recht Ondernemingsrecht Verzekeringsrecht
0 - 3 jaar
Antwerpen Brussel
Legal Counsel
Verzekeringsrecht
3 - 7 jaar
Brussel
Uitgever
3 - 7 jaar
Antwerpen

Aankomende events

Blijf op de hoogte

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

0 Reacties

0 reacties

Een reactie versturen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.